FT-1000D Roofing filter

Instrukcja instalacji ze strony producenta INRAD

1. Odłącz przewód zasilający AC od transceivera.

2. Zdejmij dolną pokrywę i ustaw radio przednim panelem do siebie. Widoczne są trzy tablice. Prawa płyta przednia to płyta IF. Prawa tylna płyta to płyta audio. Płyta RF znajduje się po lewej stronie.

3. Znajdź J1020 na płycie RF. Patrz rysunek 1. Jest do niego podłączony zielony kodowany kabel koncentryczny. Delikatnie pociągnij ten koniec kabla. Odłącz również pomarańczowy kabel od J1019 i żółty kabel od J1018. Ułóż te kable w kierunku przedniego panelu i na razie odsuń je.

Miejsce przygotowane do instalacji

4. Wolna przestrzeń obudowy między płytą RF a mniejszą płytką PC w kierunku przedniego panelu to miejsce, w którym zostanie zamontowany moduł filtra. Zatrzaśnij plastikowe uchwyty płyty przez otwory montażowe na płytce PC filtra od dołu.

5. Na płycie filtra przylutuj czerwony przewód do wkładki +12 V, a czarny przewód do wkładki GND.

6. Usuń papiery zabezpieczające z plastikowych mocowań. Ostrożnie umieść płytę filtra dachowego w pustej przestrzeni obudowy, z J1 po lewej i J2 po prawej stronie.

Widok z dołu

7. Zagnij końcówkę lutowniczą pod kątem 90 stopni i zamontuj pod śrubą narożną płyty RF. Szczegóły w instrukcji.

8. Uważając, aby nie stopić ani nie spalić pobliskich przewodów, przylutuj czarny przewód do końcówki lutowniczej.

9. Znajdź L1102, cewkę indukcyjną stojącą na końcu, tuż po prawej stronie końcówki lutowniczej. Uformuj mały haczyk na końcu czerwonego drutu i przymocuj go do dolnej strony induktora. To jest +12V.

10. Podłącz z powrotem żółty i pomarańczowy kabel koncentryczny.

11. Ostrożnie podłącz zielony kodowany kabel koncentryczny do J2 na płycie filtra dachowego.

12. Podłącz jeden koniec dostarczonego kabla koncentrycznego do J1 na płycie filtra dachowego, a drugi koniec do J1020 na płycie RF.

13. Podłącz wszystkie kable i przewody, aby nie zostały zgniecione przez dolną pokrywę.

Gotowe

14. Zainstaluj dolną pokrywę.

Uwaga: Jeśli usuniesz czerwony kodowany kabel koncentryczny, aby uzyskać dostęp do punktu lutowania przewodu zasilającego, pamiętaj, aby ponownie podłączyć go do J1008. Jeśli ponownie podłączysz go do J1009, radio nie będzie transmitować.

Opisy do instrukcji instalacji (INRAD)
Schemat
Dlatego warto zainstalować roofing filter 🙂

73, Grzesiek SP5LGN

Ostatni post